август, 2018 ел
дүшәмбе

13 августа "Возрождение" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр тернәкләндерү үзәгендә"Өмет стартлары" дигән спорт-сәламәтләндерү чарасы оештырылды.

13 нче август көнне ГАУСО Югары Утар акылга зәгыйфь балалар йортының "Шәфкатьлелек" бүлегендә тәрбияче Васильева Элла Рафаэль кызы" Сәнгать көне.Рәсем ясау.Җылы кояшлы көн" темасына шөгыль үткәрде.

Безнең тернәкләндеру үзәгендә, “Мастеровые” социализацияләү төркеме бар.

2018 елның 10 август көнендә, “Милосердие” Баулы муниципаль районында халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы узәгенең  социаль педагогы Газыйева Гүзәл һәм социаль эшләр белгече Сөләйманова Айгөл тарафыннан, бэлигы булмаган балаларның ата-аналарына мәгълүмати буклетлар таратылды.

Мамадыш районы инвалидлар берлеге иҗтимагый оешмасы чакыруы буенча, Балтач районының бер төркем инвалидлары «Мой мир без границ» дип исемләнгән фестивальдә катнашып, уңай тәэсирләр белән кайттылар.

Компьютер белеме пенсионерлар өчен байлык билгесе түгел, ә

тормышларына яңа мәгънә бирү, аралашу даирәсен киңәйтү ысулы булып

тора.

2018 елның 11 нче августында Сарман ял паркында “Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит!” хәйрия акциясы узды. Акцияны оештыручыларның бурычы-мохтаҗ гаиләләргә ярдәм кулы сузу, беренче сыйныфка баручының тормышындагы әһәмиятле бу көнне бәйрәм итү өчен мөмкин булганнарны эшләү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: