4 нче майдан 7 нче майга кадәр Баулы районы «Милосердие» халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгечләре социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләр буенча ведомствоара рейдларда катнаштылар.

Рейд барышында 29 гаиләдә булдылар, балигъ булмаган балаларның яшәү шартлары тикшерелде, янгын хәбәр итүчеләрнең эшчәнлеге тикшерелде. Ата-аналар белән ата-аналар бурычларын тиешенчә үтәү кирәклеге, сәламәт яшәү рәвеше алып бару турында профилактик әңгәмәләр үткәрелде. "Йортларда һәм фатирларда янгын куркынычсызлыгы турында" белешмәлекләр тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: