Әтнә районы "Изгелек" социаль үзәге. Гриппны профилактикалау максатыннан хезмәткәрләргә табиб-эпидемиолог белән очрашу уздырылды

2018 елның 13 сентябре, пәнҗешәмбе

2018 елның 13 сентябрендә  “Изгелек” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә Әтнә үзәк район хастаханәсе табиб-эпидемиологы Гыймадеев Азат Фердинант улы белән очрашу узды. Әлеге чара тын юлларының кискен вирус инфекциясен (ОРВИ) һәм гриппны кисәтү,  профилактикалау максатыннан оештырылды. Азат Фердинантович гриппка каршы прививка ясату – авырудан саклану өчен беренче адым икәнен ассызыклады. Эпидемиягә ничек әзерләнергә, авыруны йоктырудан ничек сакланырга, ә инде авырып киткән очракта якыннарны ничек саклап калырга? Грипп симптомнары барлыкка килсә ни эшләргә? кебек сорауларга җавап бирде Белгеч тарафыннан хезмәткәрләргә буклетлар өләшенде. Очрашуда барысы 17 кеше катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: