Кама Тамагы халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге, чара "Иң мөһиме-йорттагы һава торышы"»

2020 елның 8 июле, чәршәмбе

2020 елның 7 июлендә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Кама Тамагы муниципаль районындагы «Богородский рай» халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре «Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне»нә багышланган "Иң мөһиме-йорттагы һава торышы"» дип исемлэнгэн дистанцион чара үткәрделәр.

Чараның максаты-балаларның һәм өлкәннәрнең иҗади үсеше өчен оптималь шартлар тудыру, гаиләдә әхлакый тәрбия формалаштыру, ата-аналарны һәм балаларны берләштерү.

Чара барышында табышмаклар-ромашка чәчәге, халык зирәклеге, сез үз әти-әниегезне беләсезме? дип исемлэнгэн төрле конкурслар үткәрелде.

Рус тарихы Петр һәм Февроньяның ерак вакыйгалары истәлегенә, шулай ук әлеге бәйрәмнең символы “ромашка” турында фикер алышу белән презентация күрсәтелде

Чара ахырында бу матур көн истәлегенә бердәм фото ясалды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: