Акциясе "Лаеш шәһәре урамнарында өлкәннәр көне"

Халыкара өлкәннәр көне аның рәсми булмаган исеме  «яхшылык һәм хөрмәт көне» кебек яңгырый. Бу өлкән яшьтәге кешеләргә аеруча игътибар, аларның казанышларын тану, өлкән буынга рәхмәт белдерү һәм хөрмәт белдерү көне.

"Дорогою добра» отряды волонтерлары Лаеш муниципаль районының халыкны социаль тәэмин итү «Алтын көз» комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге белгечләре белән берлектә Лаеш шәһәре урамнарында «өлкәннәр көне» дигән акция уздырганнар.

«Дорогою добра» отряды волонтерлары барлык өлкән яшьтәге кешеләрне котладылар һәм аларның тормыш батырлыгы, хезмәтләре, туган шәһәр, республика үсешенә бәяләп бетергесез өлеш керткәннәре өчен рәхмәт сүзләрен җиткерделәр. Чын күңелдән барыгызга да ныклы сәламәтлек, күңел тигезлеге, озын һәм бәхетле тормыш теләделәр. Анда өстәмә булып, «шәфкатьлелек һәм хөрмәт көне» открыткалары таратылды.

Акция социаль әһәмияткә ия, чөнки аның максаты бәйрәм белән котлау гына түгел, ә җәмгыятьнең игътибарын өлкән яшьтәге кешеләр проблемаларына җәлеп итү дә.

Соңгы яңарту: 2018 елның 26 октябре, 08:18

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: