ноябрь, 2018 ел
җомга
2 ноябрь көнне “Югары Утар акылга зәгыйфь балалар йорты интернаты”ның “Шәфкатьлелек” бүлегендә тәрбияче Сергеева Е.Н. тарафыннан “Рәсемнәр ярдәмендә ритмлы шигырьләр башкару” дигән темага шөгыль үткәрелде.

Гадәти кешеләргә күз алдына китерүе дэ  кыен, табигать яки бэхетсезлек очрагы сэламэтлеклэреннэн мэхрум иткэн инвалидларга - ничек яшэргэ, ничек йорэк эрнулэренэ, сызлануларга тузэргэ .Ә бит бүген планетада яшэуче һәр җиденче кеше шундыйлар рәтендә.Физик мөмкинлекләре чикле кеше,  ихтыяр кочен ,омтылышын югалта. Кызганычка каршы,  күп киртәләрне утэргэ туры килэ аларга.Алларына оелеп тошкэн сынаулардан югалып калмыйча, алга барырга ,авырулары белэн корэшергэ купме сабырлык, ихтыяр коче кирэк!

«Тылсым» халыкка социаль ярдәм  күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре Эльмира Гарэфетдинова һәм Гөлия Мифтаховалар физик момкинлеклэре чикле булган балалар белән өйгә йөреп коррекцион дәрес үткәрәләр,рәсем ясыйлар,пластилин белән эшлиләр.Унике балага өйгә йөреп хезмәт күрсәтәләр.

2018 нче елның 1 нче ноябрендә Балтач муниципаль районындагы “Наз” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль тернәкләндерү бүлекчәсенең шәфкать туташы Лимуза Билсур кызы Фахрутдинова тернәкләнүчеләргә һәм хезмәткәрләргә “Норовирус инфекциясен кисәтү” исеме астында әңгәмә уздырды.

2 ноябрь көнне Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министырлыгының Балык Бистәсе муниципаль районындагы “Доверие – Ышаныч” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге” дәүләт автоном учреждениесенең гаилә һәм балалар белән эшләү бүлеге белгечләре дәүләт бәйрәме алдыннан  районның үзәк китапханәсендә мәктәп яшендәге балалар белән «Россия Халык бердәмлеге көне»дип исемләнгән акция үткәрде.

«Әдәби-музыкалҗ кичә “Комсомол, син минем исемдә...”

“Халыклар бердәмлеге көне” Җәлил картлар һәм инвалидлар йортында үткәрелде

2018 елның 1 ноябрендә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Сарман муниципаль районындагы «Шәфкатъ»  халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү оешмасының актлар залында район партия активистларының Россия Федерациясе Федераль Җыены Дәүләт Думасы депутаты, Дәүләт думасының Дәүләт төзелеше һәм законнар чыгару Комитеты рәисенең беренче урынбасары, Россия Федерациясенең атказанган юристы, юридик фәннәр кандидаты, прокуратураның мактаулы хезмәткәре, Мәскәү шәһәр педагогика университетының җинаять-хокук дисциплиналары кафедрасы доценты, 3 класслы юстиция Дәүләт Киңәшчесе Синельщиков Юрий Петрович белән очрашу узды. Синельщиков Ю. П.  очрашудан соң гражданнарны шәхси сораулар буенча кабул итте. Аннары үзәктәге социаль хезмәт алучылар белән очрашты. РФ Дәүләт Думасы депутаты мактаулы кунаклар китабында үзенең изге теләкләрен калдырды: «Җәмгыятьнең цивилизациясе дәрәҗәсе өлкән яшьтәге кешеләр турында кайгыртуның торышы белән билгеләнә. Биредә ял итүчеләргә сәламәтлек, хезмәт күрсәтү персоналга һәм үзәк җитәкчеләренә бу эшне камилләштерүдә уңышлар телим. »

2018 елның 31 октябрендә Зәй шәһәре прокуроры ярдәмчесе Абдуллина Айгөл Өлфәт кызы Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Зәй муниципаль районы «Радость» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль эш буенча белгече белән берлектә Зәй муниципаль районында яшәүче Бөек Ватан сугышы ветераннары һәм инвалидлары янына бардылар.

2018 елның 02 ноябрь көнне районның социаль яклау бүлеге җитәкчесе Ф.М. Галимова  һәм “Родник” халыкка социаль хезмәт күрсәтү буенча комплекслы үзәге җитәкчесе урынбасары  Г.Н.Шафигуллина социаль хезмәткәрләр белән җыелыш оештырдылар.

Әлеге җыелыш барышында 2018 елның үткән айларына нәтиҗә ясалды  һәм социаль хезмәт күрсәтү өлкәсендәге үзгәрешләр белән таныштырылды

Җәлил картлар йортында тәмәке тартуга каршы көрәш көне үткәрелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: