август, 2018 ел
чәршәмбе

Бүген Бөгелмәнең "Возрождение" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр  тернәкләндерү үзәгендә "Һөнәрләр дөньясында. Телим - Булдырам - Кирәк" тренигы оештырылды.

Югары Утар акылга зәгыйф булган балалар интернат- йортында социаль-көнкүреш корпусында 2018 нче елның июнь аенда ремонт башланды һәм хәзерге вакыттада дәвам итә

Балигъ булмаган яшүсмерләрнең ялын оештыру эше кысаларында “Веста” Үзәгенең социаль эш буенча белгече Лилия Камалова социаль ярдәм күрсәтелүче 19 балага өчен Кызыл Чишмә бистәсендә урнашкан Әхсәт Фәтхетдинов музеена экскурсия оештырды. Максаты -  рәссам Әхсәт Фәтхетдинов иҗаты белән танышу, балаларда сәнгатькә кызыксыну уяту.

1 август Үзәгендә социаль адаптацияләү "Маяк" психолог Сабирова Гөлия үткәрде белән яшәүче тренинг «Кем мин?»

Максат: аңлау һәм формалаштыру, " мин-концепциясен;үзеңне ачыкларга.

Мамадыш картлар һәм инвалидлар йорты 2017 елда  “РИТЭК” социаль һәм культура проектында “Спорт” номинациясенең “Көчле рухлылар” темасы буенча җиңү яулады. Шуңа бирелгән акчага спорт мәйданчыгы төзелде

1 –нче август 2018 ел, пяҗешәмбе

“Изгелек” инвалидларны тернәкләндерү   үзәгендә социаль эш буенча белгечләр Рәмзия Хайбулова һәм Мәдинә Мухаматовна социаль хезмәт алучылар өчен “Яр Чаллы шәһәре һәм Татарстан Республикасы көненә багышланган музыкаль – әдәби кичә уздырдылар.

Чараның максаты: төрле культура коммуникацияләрен үстерү, үз-үзләренең булдыра алуларына ышанырга ярдәм итү, туган якка патриотик хисләр һәм мәхәббәт белдерү иде.

Социаль хезмәт алучылар республикага, Чаллы шәһәре һәм реабилитация Үзәгенә карата үзләренең җылы хисләрен төрле жанрдагы музыкаль иҗаты аша белдерделәр. Төрле телдә җырлар җырладылар, видео – презентация карадылар, бию номерлары башкардылар һәм үзләре язган шигырьләрне сөйләделәр.

Ирекле, иркен шартларда катнашучылар уңай, бәйрәм кәефе  булдырдылар, бер-берсенә хуплап кул чаптылар  һәм оештыручыларга рәхмәт белдерделәр.

Чарада 45 кеше катнашты.

1 август 2018г., чәршәмбе

Дәреснең максаты кешенең тән өлешләре турында мәгълүматне ачыкларга һәм киңәйтергә, аларның кеше өчен әһәмияте, хәтер үсешен, игътибарлыгын, фикер йөртү сәләтен һәм пространствода ориенетлашу коррекциясен гамәлгә ашыру, балаларның бер – берсенә хөрмәт белән карау, үзенең сәламәтлегенә игътибарлы һәм сакчыл мөнәсәббәт тәрбияләү.

Швейное дело. КЦСОН "Надежда"

Бүген  “Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты”нда тормышка ашырыла торган “Ничек картлыкка бирешмәскә”программасы кысаларында  йорт-интернатта  социаль хезмәтләр алучыларны актив һәм сәламәт яшәү рәвешенә өйрәтү максаты белән “Табиблардан  башка сәламәт бул!” спорт-уен чарасы узды.

Түбән Кама шәhәрендә ихтирам һәм хөрмәт йөзеннән   50 кеше -  Бөек Ватан сугышында катнашучылар һәм инвалидлар, балигъ булмаган концентрацион лагерьларының тоткыннары һәм "Жителю блокадного Ленинграда"  билгесе булган гражданнар Татарстан Республикасының             "Фидакарь хезмәт өчен" медальләрен лаеклы рәвештә алдылар

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: