«Безнең сәламәтлегебез-безнең кулларда " аеклык көненә багышланган чара

2018 елның 12 сентябре, чәршәмбе

2018 елның 11 сентябрендә социаль педагог Газиева Гүзәл һәм Баулы районында социаль эш буенча белгеч Сөләйманова Айгөл «Милосердие» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге «Милосердие» Баулы районында «Безнең сәламәтлек-безнең кулларда» Бөтенроссия аеклык көненә багышланган чара үткәрелде. Әлеге чарага, алкогольле эчемлекләргә бәйле рәвештә, гаилә эчендәге конфликтлар булган социаль хезмәтләр алучылар килде.

Әлеге чараның максаты:

1) сәламәт яшәү рәвеше һәм профилактика чаралары турында белемнәрен киңәйтергә;

2) балаларда үз сәламәтлеген саклауның гади кагыйдәләрен үтәүдән сәламәтлек бәйлелеге турында күзаллауларын формалаштырырга;

3) үз сәламәтлеген кайгыртырга  теләк  тәрбияләргә.

Чара барышында, балаларга алкогольле эчемлекләргә каршы, “Куркыныч төшем" дип аталган мультипликацион фильм күрсәтелде. Халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге психологы Гайсина Лилия Хәкимҗан кызы ата-аналар белән профилактик әңгәмә үткәрде, ә балалар бу вакытта “Минем бәхетле һәм сәламәт гаиләм "дигән девиз астында рәсемнәр ясадылар.

Чара 3 мәктәптән килгән волонтерлар чыгышы белән тәмамланды, бергәләп флешмобта катнаштык һәм социаль хезмәт күрсәтүләрдән файдаланучыларга буклетлар тараттылар. Конец формы

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: