«Тормыш өчен куркыныч хәлләрдә - өйдә, урамда һәм җәмгыятьтә үз-үзеңне тоту кагыйдәләре». Дәүләт казна учреждениясенең Питрәч муниципаль районындагы “Балалар һәм яшүсмерләр өчен “Шатлык” социаль приюты”.

2018 елның 12 сентябре, чәршәмбе

Питрәч «Шатлык» приютында  тәрбияләнүчеләр, тәрбиячеләре  Апакимова Р.Х. белән “Тормыш өчен куркыныч хәлләрдә - өйдә, урамда һәм җәмгыятьтә үз-үзеңне тоту кагыйдәләре» - дип исемләнгән сыйныф сәгате үткәрелде. Әлеге дәреснен максаты: рациональ карарлар кабул итү һәм кыен хәлләрдән чыга белү юлларын таба белергә өйрәтү кагыйдәләре белән таныштылар. Балалар терроризм турында бик күп яңалык белделәр.”Нишләргә?, әгәрдә сине заложник итеп алсалар”. Дискуссиядә актив катнаштылар, яхшы белем сыйфаты күрсәттеләр.

Автор: Дәүләт казна учреждениясенең Питрәч муниципаль районындагы “Балалар һәм яшүсмерләр өчен “Шатлык” социаль приюты”.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: