Тегү остаханәсе ачу. Дәүләт казна учреждениясенең Питрәч муниципаль районындагы “Балалар һәм яшүсмерләр өчен “Шатлык” социаль приюты"

2018 елның 21 июле, шимбә

19 июль көнне Дәүләт казна учреждениясенең Питрәч муниципаль районындагы “Балалар һәм яшүсмерләр өчен “Шатлык” социаль приютында" Татарстан Республикасының иҗтимагый региональ оешмасы “Руки помощи”  ярдәме белән тегү остаханәсе ачылды. Волонтерлар командасы балаларга койле күңел ачу  чарасы белән килгән иде. Төрле конкрслар, биремнәр, фәнни тәҗрибәләр һәм сабын шоу оештырылган иде. Балалар барлык конкурсларда да бик теләп катнаштылар. Чара ахырында кече яшь төркем балалары чын рәссамнар булдылар: мальберт тактачында тавис кошы ясадылар.

Чара ахырында барлык балаларны да татлы сый һәм бүләкләр көтә иде. “Шатлык” приюты җитәкчелеге әлеге чараны бүләк иткән өчен “Руки помощи” оемасына зур рәхмәтлен белдерә.

Автор: социаль педагог Екатерина Карнаухова.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: