“Минем чәчәкләр бәйләме”Дәүләт казна учреждениясенең Питрәч муниципаль районындагы “Балалар һәм яшүсмерләр өчен “Шатлык” социаль приюты"

2018 елның 21 июле, шимбә

Дәүләт казна учреждениясенең Питрәч муниципаль районындагы “Балалар һәм яшүсмерләр өчен “Шатлык” социаль приютында" кечкенәләр төркеме балалар группасы белән психолог Садыкова Р. Н. юнәлдерелгән үстерү уйлап табучанлык һәм тотрыклы кызыксынуны рәссам иҗатына, сәләтне, мөстәкыйль рәвештә үтәргә һәм вак-төяк эш булдырып дәрес үткәрде.

Чара балигъ булмаганнар өчен социаль архан һәм психологик коррекциягә юнәлдерелгән дәресләр   системасына керә. Дәрес иҗади элементлары белән уздырылды. Балалар сенсор кабул итәргә, кул моторикасын, уй процессларын үстерүгә һәм иҗади эшчәнлелеккә кызыксыну уятырга формалаштырылды.

Автор: психолог Римма Садыкова.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: